NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

90 Sunreef Power

Stocznia/Producent: Sunreef Yachtsdodano: 19.12.2013  |  czytany: 1 670 razytagi: sunreef, sunreef power, gdańsk, 90,

 

 

 

90 Sunreef Power to rewolucyjny projekt mega jachtu motorowego o konstrukcji katamaranu.

Ciesząca się uznaniem na całym świecie stocznia jachtowa Sunreef Yachts, budująca luksusowe katamarany na miarę, w roku 2008 zaprezentowała pierwszy model katamaranu motorowego 70 Sunreef Power, następnie w lipcu 2012 model 60 Sunreef Power. Obecnie (2013) stocznia prezentuje nową koncepcję luksusowego dwukadłubowca motorowego 90 Sunreef Power. 

Głównym założeniem tego projektu jest wykorzystanie jego ogromnej powierzchni, aby uzyskać maksimum przestrzeni mieszkalnej. Główny pokład rozciąga się na całą długość i szerokość jachtu, mieści zewnętrzny i wewnętrzny salon w kokpicie i w części centralnej oraz przestrzenną kabinę armatorską w części dziobowej z panoramicznym widokiem. Z salonu dostać się można bezpośrednio na flybridge oraz do kadłubów poprzez oddzielne klatki schodowe. Kabiny dla załogi umieszczone w lewym kadłubie mają niezależne wejście od strony kokpitu i posiadają bezpośredni dostęp do kuchni i spiżarni. 

Taki sposób aranżacji wnętrz zdecydowanie zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, którzy mogą cieszyć się wnętrzem typowym dla jachtu motorowego połączonego z zaletami katamaranu: stabilnością i komfortem żeglugi, niskim zanurzeniem, relatywnie niewielkim zużyciem paliwa oraz zasięgiem oceanicznym. Jest to niezmiernie rzadko spotykana cecha przy tak dużej jednostce. 

Od strony designu, 90 Sunreef Power jest nowoczesnym jachtem motorowym o sportowej sylwetce i opływowej linii okna. W wystroju wnętrz dominuje lekkość i minimalizm, na co składać się będą nowoczesne, przenośne meble, dużo elementów szklanych i obfitość światła. Wbudowane meble będą zamocowane jedynie w kuchni i w kadłubach. Wykończenie wnętrz i ich zagospodarowanie będzie wykonane na miarę zgodnie z życzeniem klienta, jak w przypadku wszystkich jachtów Sunreef. 

Powiększona przestrzeń garażowa pomieści ponton motorowy dla 9 osób, 8 zestawów do nurkowania oraz 4 sea boby. Pokład słoneczny mieścić będzie przestrzeń wypoczynkową oraz Jacuzzi. To wszystko potwierdza, iż jacht 90 Sunreef Power jest zaprojektowany, jako platforma do zabawy i sportu. 

Lewy kadłub na rufie i śródokręciu mieści kwatery dla załogi dostępne z kokpitu. Składają się na nie kabiny dla załogi, pralnia, spiżarnia, kuchnia i mesa. Dalej na przód mieści się kabina dla gości. Prawy kadłub na rufie zawiera kwaterę kapitana, również bezpośrednio dostępną od strony kokpitu. Dalsza część tego kadłuba przeznaczona jest na dwie kabiny dla gości z oddzielnymi łazienkami i licznymi schowkami. Komfortowe poruszanie się po jachcie zapewnione jest gościom i załodze dzięki oddzielnym wejściom oraz inteligentnie zaprojektowanej przestrzeni użytkowej kadłuba. 

Model Pierwszy jacht 90 Sunreef Power, którego wodowanie zaplanowano na początek 2015 roku, będzie pływał po wodach Tajlandii. Sunreef Yachts poprzez 90 Sunreef Power oferuje prawdziwą alternatywę amatorom jachtingu motorowego, którzy mogą się cieszyć jego urokami przy racjonalnym zużyciu paliwa.

 

 

Parametry techniczne

 

Długość: 27,43 m
Szerokość: 13,41 m
Zanurzenie: 1,83 m
Wyporność: 85 T
Silniki: 2 x 1600 HP / 2 x 1800 HP
Zbiorniki paliwa: 2 x 10 000 L
Zasięg przy prędkości 12 węzłów: 2900 mil morskich
Powierzchnia życiowa: 522 m2
Ilość miejsc: 8 + 4 załoga
 

 

Dodatkowe informacje o jachcie 90 Sunreef Power na stronie producenta, stoczni Sunreef Yachts.

 

 

 

Galeria

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo Azimut
  • logo Sunreef Yachts
  • logo SourceOne Advisory
  • logo Olszty Water Expo
  • logo Galeon