NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

Invictus 280TT

Stocznia/Producent: Invictus Yachtdodano: 01.09.2015  |  czytany: 1 615 razytagi: invictus, 280tt, christian grande,

280TT, czyli Invictus 280GT w wydaniu "tenderowym"...

 

 

W listopadzie 2014 w naszym artykule (czytaj tu) zaprezentowaliśmy Wam bardzo ciekawą łódź motorową stoczni Invictus, zaprojektowaną specjalnie dla nich przez znanego projektanta Christiana Grande. Był to model 280GT.

 

Niecały rok później, Włosi zaprezentowali wygląd nowej odmiany 280-tki, czyli model 280TT. Przyrostek "TT" nie jest przypadkowy. Jak zapewne wiecie, tendery do jachtów motorowych zawsze mają w nazwie TT lub T/T, analogicznie do MY lub M/Y, co z kolei oznacza Motor Yacht.

 

Oficjalny, międzynarodowy debiut 280TT nastąpi, podczas zbliżającego się wielkimi krokami Cannes Yachting Festival. A gdzieżby indziej!!!?? Tam też będzie można odbyć pierwsze jazdy testowe. Nasz portal SUPRJACHTY.PL dostał od stoczni Invictus zaproszenie na te testy, więc mamy wejściówki - jeśli ktoś z naszych czytelników ma ochotę się wybrać...

 

 

 

 

Jak informuje stocznia w swych materiałach na temat tej łodzi, 280TT została skonstruowana, jako tender do dużych jachtów motorowych, ale znakomicie sprawdzi się też w roli pierwszej motorowki dla pasjonatów tego sportu.

 

Celami nadrzędnymi przyświecającymi konstruktorom przy tworzeniu tej łodzi były elastyczność, komfort oraz bezpieczeństwo, a wszystko to okraszone wspaniałem stylem Christiana Grande.

 

280TT, podobniej jak jej baza, czyli 280GT ma też odwrócony dziób, charakterystyczny dla serii GT. Stocznie oferuje kilka układów pokładu, więc można dobrać model łodzi do swych upodobań.

 

Pod pokładem tej łodzi, co wydaje się nieprawdopodobne, znaduje się pomieszczenie-przebieralnia oraz toaleta z prysznicem! Wejście pod pokład zlokalizowano w konsoli sternika. Sama zaś konsola umieszczona jest centralnie, ma dwa bardzo komfortowe foteli, a za jej plecami zanjduje się szafka, która może być wyposażona w kuchenkę i lodówkę. Sternik ma do dyspozycji najnowsze, dostępne obecnie na rynku wyposażenie nawigacyjne.

 

Na rufie tej odmiany 280-tki, Christian Grande zaprojektował dużą platformę kąpielową, zaraz przed nią znajduje sie duże łoże słoneczne z kanapą, które przykrywają komorę silnikową.

 

Invictus 280TT ma długość 8,9 metra i szerokość 2,84 metra. Jego serce stanowi silnik Volvo 5.7 V8 o maksymalnej mocy 320 KM (240 KW). Maksymalna prędkość łodzi określona została na 38 knotsów! Zobaczymy co pokażą testy morskie w Cannes!

 

Łodź jest w stanie zabrać na pokład 8 pasażerów.

 

Stocznia przewidziała kilka wariantów kolorystycznych:

  • delikatny “Vanilla Sea”
  • bardziej agresywny “Attack Grey”
  • wyszukany “Dark Shadow”
  • oraz klasyczny “Personal White”.

 

Zapraszamy do galerii poniżej, aby zobaczyć więcej fotek "teteki".

 

Galeria

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo Sunreef Yachts
  • logo Galeon
  • logo Olszty Water Expo
  • logo SourceOne Advisory
  • logo Azimut