NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

52 HT z Mazu Yachts

dodano: 14.02.2018  |  czytany: 189 razytagi: mazu, 52 ht,

 

 

52 HT, czyli nowy 52-stopowy Hard Top z Mazu Yachts

 

52 HT został w całości zbudowany z karbonowych kompozytów w technologi sandwich. W wymiarze stylistycznym oraz parametrów wydajnościowych jest on kontynujacją zaprezentowanych już wcześniej na rynku modeli z klasy Open. To co się zmieniło - oczywiście poza dodaniem Hard Top - to zwiększenie długości całkowitej jednostki. Pozwoliło to na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, zarówno na pokładzie, jaki i pod dekiem.

 

CEO stoczni Mazu, Halit Yukay mówi: "Stworzyliśmy większą łódź, o wąskim i dynamicznym profilu, z nisko umieszczonym środkiem ciężkości, dzięki czemu uzyskano dużą stabilność i dzielność morską"

 

I faktycznie, parametry techniczne pokazują, że łodź jest tylko o 15 cm wyższy, niż jednostka 38 Open. Zwiększenie długości pozwoliło na wygospodarowanie sypialni dla 2 osób z wydzieloną łazienką oraz przestronną częścią jadalnianą. Jednostka posiada duży przedni pokład, osłonięty kokpit oraz otwarty tylny pokład z pokładem kąpielowym.

 

52 HT napędzana jest dwoma silnikami Volvo IPS 800 o mocy 600 KM każdy, które pozwalają uzyskać prędkość maksymalną 38 węzłów. Wg danych producenta prędkośc podróżna ma wynosić ok. 32 węzłów. To sporo.

 

Pierwszy egzeplarz 52 HT jest już budowany dla klienta w stoczni Mazu Yachts w Stambule, a jego przekazanie do użytkownaia przewidziane jest na maj 2018. Oficjalna prezentacja łodzi nastąpi podczas targów w Cannes oraz Monaco Yacht Show w tym roku.

 

Cena bazowa jednostki, to 890.000 Euro.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo SourceOne Advisory
  • logo Azimut
  • logo Galeon
  • logo Sunreef Yachts
  • logo Olszty Water Expo