NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

Couach 38M Lounge Explorer

dodano: 18.08.2017  |  czytany: 499 razytagi: couach, 38m, lounge, explorer,

 

 

 

Couach 38M Lounge Explorer, czyli jacht bez granic

 

 

W lutym 2017 w naszej publikacji (czytaj tu) informowaliśmy Was, iż francuska stocznia Chantier Naval Couach planuje rozbudowę swojej oferty o linię jachtów wyprawowych w ramach linii LOUNGE COLLECTION.

 

Pierwszą jednostkę z tej serii jest wstępnie wówczas prezentowany Couach 38M Lounge Explorer. Dziś możemy Wam podac o tym bardzo ciekawym jachcie motorowym kilka dodatkowych informacji, jak również przedstawić kilka dodatkowych grafik i wizualizacji.

 

Nie będzie to jednak klasyczna prezentacja luksusowego jachtu motorowego, jakie dla Was zawsze przygotowujemy. Tym razem chcemy Wam pokazać jak tego typu jednostki zaczynają powstawać, a więc jak wyglądają pierwsze etapy tworzenia koncepcji i przenoszenia jej na papier...

 

Cały proces rozpoczyna się od "burzy mózgów" i kreowania pierwszych, zupełnie wstępnych szkiców:

 

 

 

 

 

 

W kolejnym etapie projektowania jednostka jest modelowana w 3D i wygląda to tak:

 

 

 

 

 

I wreszcie na koniec, aby prezentacji takiego jachtu dodać jeszcze większej wiarygodności, następuje proces tzw. renderingu, czyli tworzenia obrazów mających sprawiać wrażenie, jakby jacht już był zbudowany i przebywał w jego naturalnym środowisku, czyli na wodzie. Zobaczcie ten etap:

 

 

 

 

 

 

 

Renderowane są nie tylko ujęcia zewnętrzne, ale również wnętrza jednostki. Dzięki temu przyszły nabywca może bardziej namacalnie poczuć, jak jego pupilek będzie wyglądał w środku i w jakich to ciężkich warunkach przyjdzie mu spędzać długie śródziemnomorskie urlopy... ;)

 

 

 

 

 

I dopiero po zakończeniu takiego cyklu, stocznia przystępuje do budowy jachtu. Często, zwłaszcza w przypadku większych, całkowicie unikalnych jednostek, stocznia zwleka z budową do momentu, kiedy zdobędzie zamówienie od klienta na konkretną jednostkę. Cóż taki jest los unikalnych produktów, zwłaszcza tych za grube miliony euro.

 

Teraz pozaostaje nam już tylko czekać, gdy pierwszy Couach 38M Lounge Explorer zostanie zbudowany i przekazany w ręce armatora.

 

 

Galeria

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo Olszty Water Expo
  • logo Sunreef Yachts
  • logo Galeon
  • logo SourceOne Advisory
  • logo Azimut