NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

EY - niezwykły projekt trimarana z polskiego biura projektowego Czyżewski Design

dodano: 17.02.2015  |  czytany: 1 339 razytagi: czyżewski, design, trimaran, ey,

 

 

 

EY - niezwykły projekt trimarana z polskiego biura projektowego Czyżewski Design

 

 

Polacy nie gęsi i... swych wspaniałych projektantów mają!

 

Chyba już nikogo nie trzeba przekonywać, że Polska na światowej mapie jachtingu motorowego jest liczącym się graczem - zwłaszcza w klasie jachtów małych i średnich. Duża część produkcji Galeona, Ostróda Yacht, Balt-Yacht czy Admiral Boats lokowana jest na rynkach zagranicznych i znajduje tam swoich licznych odbiorców.

 

Okazuje się jednak, że nasi rodacy coraz śmielej poczynają sobie w klasach jachtów dużych i luksusowych.

 

Świetnym przykładem jest gdańska stocznia Sunreef Yachts, która zbudowała sobie bardzo silną pozycję na światowych rynkach jachtów luksusowych. Sunreef specjalizuje się konstrukcjach wielokadłubowych, a ich jednostki z serii Sunreef Power są doskonale znane wśród majętnych odbiorców.

 

Polacy wypracowują sobie jednak powoli miejsce w świecie jachtów topowych - super jachtów. Wzorcowym przykładem jest tu Michał Bagiński, który od wielu lat mieszka w Londynie i jest liczącym się projektantem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych biur projektowych świata - Andrew Winch Designs. Michał - zaprzyjaźniony z naszym portalem - jest współautorem takich MEGA konstrukcji, jak:

 

Naszym najnowszym odkryciem jest lubelskie biuro projektowe CZYŻEWSKI DESIGN Studio. Szef biura - Piotr Czyżewski - przed kilkoma dniami pokazał nam jeden ze swych najnowych projektów - luksusowy trimaran EY.

 

Jednostka jest niezwykle ciekawa i nie mam wątpliwości, że gdyby któraś ze stoczni zdecydowała się na jej produkcję, to byłaby to jedna z największych sensacji przemysłu jachtowego.

 

 

 

 

Oddam głos Piotrowi Czyżewskiem, który Wam sam opowie o tym jachcie:

 

"Jacht EY jest projektem nowego studia CD (CZYŻEWSKI DESIGN). Jest to projekt jachtu motorowego typu trimaran o rozmiarach 30m x 10m x 7m.

 

Celem projektu było stworzenie nowego i świeżego designu koncepcyjnego jachtu luksusowego. Projekt miał odbiegać od typowych jachtów typu trimaran, celem było stworzenie agresywnego stylu. Uzyskano ten efekt dzięki umieszczeniu bocznych kadłubów przed głównym kadłubem jachtu, co pozwoliło na wydłużenie i podwyższenie nawisu dziobowego. Dało to ciekawy efekt częściowego zawieszenia środkowego kadłuba. Również tylne stateczniki zostały bardziej wyciągnięte do tyłu, żeby również dawały wrażenie agresywnego wyglądu.

 

 

 

 

Na pokładzie można znaleźć dużo teaku dla poprawienia komfortu i bezpieczeństwa korzystających z łodzi. Na pokładzie dziobowym i na flybridge umieszczone zostały jacuzzi dla 5 osób ze skórzanymi oparciami. Miejsc wypoczynkowych nie zabraknie również na bocznych pokładach, jak i na flybridge, gdzie można posiedzieć ze znajomymi lub się po opalać.

 

Trimaran jest pierwszym niezależnym projektem studia CZYŻEWSKI Design. Chcemy wdrożyć się w tę branżę i czynnie uczestniczyć w jej rozwoju, oferując usługi projektowania i wizualizacji 3D dla firm polskich i zagranicznych.

 

Będziemy również poszerzać portfolio firmy o kolejne niezależne projekty jachtów motorowych, które mamy nadzieję zachęcą klientów do współpracy z naszym studiem przy projektowaniu nowych jachtów i tworzeniu profesjonalnych wizualizacji 3D."

 

 

No coż, teraz już tylko pozostaje podziwiać dzieło tego młodego polskiego studia - zapraszamy więc do galerii...

 

 

Galeria

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo SourceOne Advisory
  • logo Galeon
  • logo Olszty Water Expo
  • logo Azimut
  • logo Sunreef Yachts