NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

LEVANTE - czyli pierwszy SUV ze stajni Maserati

dodano: 02.03.2016  |  czytany: 1 639 razytagi: maserati, levante,

 

 

 

 

LEVANTE - czyli pierwszy SUV ze stajni Maserati

 


Światowa, długo oczekiwana premiera pierwszego SUV’a Maserati odbędzie się podczas marcowej wystawy Genewa Motor Show, która odbywać się będzie w marcu 2016.

 

Na chwilę przed tym wydarzeniem, włoska stajnia z Modeny, specjalizująca się w produkcji luksusowych aut o sportowym zacięciu ujawniła sylwetkę Levante, swego pierwszego SUVa w 100-letniej historii marki. Nowy model uzupełnia istniejącą gamę sedanów i samochodów sportowych, rozszerza dotychczasową ofertę modelową Quattroporte, Ghibli, GranTurismo i GranCabrio.

 

O premierach Maserati i wydarzenia związanych z tą prestiżową marką samochodową mogliście już wielokrotnie czytać na naszym portalu, np.:

 

Sylwetka Levante nawiązuje wyraźne do designingu charakterystycznego dla marki Maserati oraz do typowego, włoskiego charakteru: agresywny przód z nowymi, stożkowymi reflektorami rozdzielonymi na dwie części, z czego górna część reflektora połączona jest z osłoną chłodnicy. Stylizacja konstrukcyjna Maserati jest wyraźnie widoczna na bokach: trzy charakterystyczne małe wloty powietrza na przednich błotnikach, trapezowy słupek C z logo "Saetta" oraz duże okna bezramkowe. Tylny opływowy kształt i bardzo zwężone okna, to typowe efekty dla samochodów o wysokich, spotowych parametrach.

 

 

 

 

Pod względem technicznym, podwozie Levante jest tak zaprojektowane, aby łączyć charakterystyczne dla Maserati nadzwyczajne osiągi podczas typowej jazdy drogowej wraz z doskonałym panowaniem nad pojazdem, nawet na  nawierzchniach o niskiej przyczepności i na terenach off-road. Nowy SUV oferuje wysoki, standardowy poziom wyposażenia dla wszystkich wersji:

  • bardzo wyrafinowany elektroniczny system zawieszenia z kontrolą tłumienia i sprężyn ciśnieniowych, które można ustawić w kilku poziomach
  • inteligentny napęd Q4 na wszystkie koła
  • 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów, specjalnie kalibrowana dla nowego SUV.

 

 

 

 

Levante będzie mógł być zamawiany zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, odpowiadającymi normie Euro6.

 

Maserati Levante będzie wytwarzany w fabryce Mirafiori w Turynie; pierwsze samochody już schodzą z linii produkcyjnych, tak, aby były gotowe na planowaną, wiosenną europejską premierę. Dopiero w dalszej kolejności, czyli pod koniec tego roku, Levante zostanie zaprezentowany „reszcie świata”. 

 

 

 

 

Czekamy na pierwsze jazdy próbne!

 

 

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

  • logo Olszty Water Expo
  • logo Azimut
  • logo SourceOne Advisory
  • logo Sunreef Yachts
  • logo Galeon