NAJLEPSZY PORTAL O JACHTACH I ŁODZIACH MOTOROWYCH JUŻ OTWARTY !!!
DLA WAS CODZIENNIE NAPEŁNIAMY GO NOWĄ TREŚCIĄ…

M/Y Vertige - prezentacja drugiej jednostki typu S-501 ze stoczni Tankoa

dodano: 22.10.2017  |  czytany: 456 razytagi: tankoa, francesco paszkowski, vertige, s-501,

 

 

 

 

M/Y VERTIGE – druga jednostka typu S-501 stoczni Tankoa w rękach klienta

 

 

50-metrowy luksusowych jacht motorowy stworzony przez włoską stocznię Tankoa zostanie po raz pierwszy oficjalnie pokazany szerokiej publiczności podczas zbliżających się targów Fort Lauderdale International Boat Show, które odbędą się w w dniach od 1 do 5 listopada 2017.

 

M/Y Vertige jest drugą jednostką, która została zakontraktowana w Tankoa. Umowa sprzedaży została podpisana z doświadczonych francuskim klientem w lutym 2015, statek zwodowano w luty 2017, a oficjalne przekazanie w ręce nabywcy nastąpiło w maju 2017.

 

Koncepcja jednostki oraz jej projekt zewnętrzny zostały opracowane w renomowanym biurze projektowym Francesco Paszkowski. Za projekt wnętrz odpowiadał team Francesco Paszkowski oraz Margherita Casprini.

 

 

 

 

Głównymi założeniami, jakie postawiono przed projektantami podczas tworzenia tego superjachtu były:

 • osiągnąć idealnie zbalansowany, płynny oraz ponadczasowy styl, który nie będzie na siłę próbował wpasować się w jakiekolwiek obecne trendy projektowe;
 • zaprojektować perfekcyjny ruch na pokładzie dla jego właścicieli oraz gości, z możliwością przemieszczania się między pokładami oraz między wnętrzem, a obszarami zewnętrznymi, bez wchodzenia w kolizję z załogą jednostki, przy jednoczesnym zapewnieniu załodze swobodnego dostępu do wszystkich stref jachtu, aby umożliwić im komfortową i bezpieczną pracę;
 • zmieścić się w maksymalnym tonażu 499 GRT, jednocześnie zapewniając pasażerom warunki pobytowe oraz wygody i urządzenia, dostępne na jednostkach o zdecydowanie większym tonażu.

 

Jednym z celów projektowych, które zespół Francesco Paszkowski miał w głowie przy projektowaniu S-501 było zapewnienie pasażerom ciągłego kontaktu wzrokowego z otaczającym jacht morzem. Wnętrze jachtu ma nowoczesną, ale jednocześnie ciepłą atmosferę.

 

 

Jednostka typu S-501, jaką jest Vertige, posiada 6 kabin:

 • kajutę armatorską ulokowaną na pokładzie głównym i rozciągającą się na całą szerokość tego pokładu;
 • kajutę VIP, również na pokładzie głównym;
 • dwie kajuty VIP oraz dwie kajuty dla gości na pokładzie dolnym.

 

Na pokładzie górnym projektanci umieścili siłownię oraz kino. W sekcji dziobowej jachtu znajduje się garaż na 7-metrowy tender, dwa skutery wodne oraz tender ratunkowy.

 

Z ciekawostek oferowanych przez Vertigo, które warto jeszcze wspomnieć, to okna od podłogi do sufitu w części pomieszczeń, rozkładane hydraulicznie tarasy boczne w kajucie armatorskiej oraz na pokładzie rufowym, które w znacznym stopniu powiększają przestrzeń życiową dostępną dla pasażerów.

 

 

 

 

Nie wiemy jak Wasz odbiór, ale nam Vertige bardzo się podoba. Niemal pionowy dziób, podłużne linie boczne, środek ciężkości przesunięty do tyłu (popatrzcie na zdjęcia z profilu), dają wrażenie jednostki szybkiej, niemal sportowej, ale jednocześnie eleganckiej. Może nie ma na niej fajerwerków projektowych, kaskad wody płynących przez pokłady, szklanych wind przez wszystkie pokłady, ale jacht jest bez wątpienia udaną i po prostu piękną konstrukcją.

 

Zresztą zobaczcie sami na poniższej galerii...

 

 

Galeria

comments powered by Disqus

Newsletter

Partnerzy naszego portalu

 • logo Azimut
 • logo SourceOne Advisory
 • logo Sunreef Yachts
 • logo Galeon
 • logo Olszty Water Expo